"Neden villa tatilinde Kalkan?" sorusuna "Villa Tatilinin en önemli bölgelerinden biri olduğu için olabilir mi?" sorusuyla cevap verilebilir.
Gerçekten de bir sürü büyük yerler varken neden villa Tatilinde hep Kalkan ismi geçiyor? Çünkü Kalkan villa tatili konseptinin en önemli bölgelerinden biri. Bunun da iki büyük sebebi var.
1. Villa ve Apart tatili konseptine bağlı olarak Kalkan ve civarında çok büyük yatırımlar yapıldı. Bölgede zevkler ile yaşam tarzları üzerine kurulu her türlü seçenekler göz önüne alınarak, villa ve apart tatili için çok büyük sayıda bina inşa edildi
2. Kalkan coğrafya ve topografik özelliği dolayısıyla, bir anfi gibi Kalkan Koyunun karşısındaki dağlara doğru yükselen yokuş şeklindeki bir toprak parçasıdır. Bu özelliğiyle de tüm binalar bir şekilde Kalkan Koyuna doğru bakmakta ve deniz manzaralıdır. Yani Kalkan'ın yürürken insanı biraz zorlayan yokuşlu coğrafik yapısı, manzara açısından mükemmel bir avantaja dönüşmektedir
İşte bu iki sebeple Kalkan'ın liderliğini çektiği Villa ve Apart Tatili Turizmi, Türkiye çapında her sene daha da gelişerek büyük bir turizm sektörü olma yolunda hızla ilerlemektedir.