Villa ve Apart Tatili nedir?
Villa ve Apart tatili, başlangıç tarihi çok eski olmayan, genellikle yaz tatillerinde yaptığımız o herkesce bilinen otel ve tatil köyünde yapılan tatile karşılık ortaya çıkmış bir tatil seçeneğidir.

Villa ve Apart arasındaki fark nedir?
Villalar tek bina şeklinde müstakil evlerdir. Genellikle kendilerine ait özel havuzları bulunmaktadır. 
Apartlar ise apartman içinde daire şeklinde yer alırlar. Apartman ya da siteye ait ortak havuzun ortak kullanma hakkına sahiptir.

Villa ve Apartları kiralama süresinde bir limit ya da sınır var mı?
Villa ve apartları turizmin yüksek dönemi olarak bilinen Temmuz ve Ağustos ayları başta olmak üzere en az 7 akşam üzerinden kiraya vermekteyiz. Yine de arada kalmış kısa bir zaman aralığı olursa bu dönemler 7 akşamın altında bir müddetle kiraya verilmektedir.

Villa ve apartların tümü eşyalı mı? Tatile gelirken yanımızda neler getirmeliyiz?
Portföyümüzdeki villa ve apartların tümü eşyalı olup, bir evde olması gereken tüm beyaz eşya, mutfak araç gereçleri ve diğer eşyalarla donatılmış olup hepsi eksiksizdir. Zaten bu, en dikkat ettiğimiz konu olup, tüm evleri yaz öncesi ve de müşteriler eve girmeden önce son derece sıkı bir şekilde takip etmekteyiz.
Villa ve apart tatiline gelirken yanınızda özel eşyalarınızdan başka hiç bir şey getirmenize gerek yok. Genel eşya değil de biraz daha özel olan "bebek yatağı", "bebek yemek taburesi gibi eşyalarıysa antlaşma öncesi telefon ya da mail yoluyla bize sormanızı tavsiye ederiz. 

Villa ve apartların hepsinde havuz var mı?
Portföyümüzdeki villa ve apartların tümü, özel ya da ortak havuzludur.

Yazılan ücret dışında tatilde başka bir şey ödeyecek miyim?
Fiyatlar 7 akşam üzerinden verilmektedir. Villa ya da apartta kalınan süre içerisinde konuğumuz tarafından harcanan elektrik, su ve tüp gaz masrafı ile günlük havuz bakımı ve konuk eve girmeden önce yapılan büyük temizlik ücrete dahildir. Bazı ev sahipleri evi için kırdı döktüye karşılık bu sene için 500 TL avans talep etmektedir. Bu avanslar da eğer evde maddi bir zarar yoksa tatil bitiminde kiracı konuğa geri ödenmektedir. 
Bunun dışında hafta içinde extra temizlik isteyenlere ücreti karşılığı temizlik serveisi sağlanacaktır.

Rezervasyonlar nasıl yapılıyor?
Bizimle telefonla da, mail yoluyla da ön görüşme yapabilirsiniz. İlk görüşmeden sonra sizden isteğimiz bize istediğiniz villa ya da apartı, istediğiniz zaman aralığıyla birlikte belirterek bize mail atmanızdır. Bu maili aldıktan sonra biz de şirketimiz olan Ocak mimarlık, Mühendislik, İnşaaat, Sanayi ve Ticaret LTD'in, Kalkan Denizbankta bulunan hesabının İban numarasını göndereceğiz. 
Parayı istediğimiz hesaba yatırdıktan sonra EFT ya da havale yaptığınız dekontun fotoğrafını bize gönderir ya da telefonla bize haber verirseniz, biz de size parayı aldığımıza ve villanın istediğiniz tarihteki rezervasyonunu adınıza yaptığımıza dair onay mailini göndereceğiz. Bu mail aramızdaki mukavekle olacaktır. 

Rezervasyon iptali şartları nasıldır?
Rezervasyon iptali halinde, kiracı bunu iptal nedeniyle birlikte bize e-posta yoluyla bildirmek zorundadır. Bu gönderdiğiniz elektronik posta bildirim sonucunda, biz rezerve ettiğiniz tarihleri tekrardan satışa sunmak zorundayız. Aynı tarihlerin eksiksiz olarak tekrar satılması halinde tarafımıza ödenen miktar kadarını aynı mekanda olmak şartıyla farklı bir zaman diliminde kullanma şansınız olabilir.

Rezervasyon iptali şartlarımız şu şekildedir.
Rezervasyon tarihinden en az 61 gün önce kiralamanın müşteri tarafından iptal edilmesi halinde, tarafımıza ödenen kaporanın %40'ı geri ödenmeyecektir.
Rezervasyon tarihine en fazla 60 gün ve en az 31 gün kala kiralamanın müşteri tarafından iptal edilmesi halinde, ödenen kaporanın %60'ı geri ödenmeyecektir.
Rezervasyon tarihine en fazla 30 gün kala kiralamanın müşteri tarafından iptal edilmesi halinde, ödenen kapora geri iade edilmez.
Kiracı kapora öderken bu şartları kabul etmiştir.